Jan Deyl Conservatory of music

logo Jan Deyl Conservatory of music

V pondělí 20. listopadu 2023 se v koncertním sále Jana Drtiny uskutečnil benefiční koncert pro Nadační fond "N".
Tento nadační fond poskytuje pomoc Neonatologickému oddělení s jednotkou intenzivní a resuscitační péče na Gynekologicko-porodnické klinice ve Fakultní nemocnici v Motole, které poskytuje komplexní péči novorozencům.
Záštitu tomuto koncertu udělila Ing. Věra Kovářová, 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, která se spolu s Mgr. Stanislavou Lustykovou, DiS., ředitelkou konzervatoře a Doc. MUDr. Janem Janotou, Ph.D., primářem Novorozeneckého oddění ve Fakultní nemocnici v Motole, ujala úvodního slova.
Poté již následoval samotný koncert, kde vystoupili studenti oborů klasický a populární zpěv, hra na klavír, hra na akordeon, hra na trubku, hra na violoncello a hra na housle. V jejich podání zazněly např. skladby Antonína Dvořáka, Clauda Debussyho, Ástora Piazzoli, Davida Poppera, Karla Svobody a dalších.
Moc nás těší, že jsme mohli koncert věnovat lidem, kteří každý den poskytují neustálou vysoce odbornou péči novorozeným dětem, a často jim i zachraňují život. Koncertem jsme chtěli nejen podpořit Nadační fond “N”, ale také poděkovat přítomným pracovníkům Fakultní nemocnice v Motole za jejich namáhavou, ale krásnou práci moc poděkovat a popřát všem hodně zdraví. Děkujeme.

 

Přihlašte se